youtube postavicka
Bumbalek

Michal Bumbálek

Narodil se 21.1.1971 v Uherském Hradišti. Bydlel v Uherském Brodě, zde první kontakty s divadlem v Dětském divadelním kroužku pod vedením p. Svobodové (od 1979) a také studium na Lšu, obor – housle (1978), p. Tesař. V současnosti žije a pracuje v Brně.Vzdělání:
  • Konzervatoř Brno (1985 – 1989, obor – herectví, pedag. vedení – p. Lakomý, p. Slancová
  • Jamu Brno (1989 – 1993, obor činoherní herectví, ped. vedení – prof. Hajda, prof. Lakomý, prof. Plešák, p. Rychlík, p. Dvořák, absolventská role – Hamlet /Hadivadlo 1993/)
  • Jamu Brno – doktorandské studium (2005, téma - středověké karnevalové formy a komedie dell´arte, ped. vedení – prof. Oslzlý, nedokončeno)
Zaměstnání:
  • od r. 1992 do r.2012 členem Divadla Na provázku, posléze Divadla Husa na provázku, kde vytvořil mnoho rolí: Persona Ježíš (Komedie o umučení, r. Eva Tálská), Kvido (Báječná léta pod psa, r. Ivo Krobot), Hamlet (Shakespearomanie II., r. Petr Sherhaufer), Francek (Maryša, r. Vladimír Morávek), Pierot a Trpaslík (Cirkus aneb Se mnou smrt a kůň, r. Eva Tálská) a mnoho dalších.
  • od r.2005 je kmenovým členem Divadla Facka, kde se zabývá kromě herectví také režií a autorskou tvorbou (Cirkus dell´arte aneb Harlekýno strůjcem manželského štěstí), spolu se Sergejem Sanžou vytvořili choreografii k inscenaci Kutilové (Divadlo Polárka)

Další spolupráce: Hadivadlo (Sloní muž), Divadlo u stolu (Příliš hlučná samota), Spolek sešlých (Kommedie dell´arte aneb Konec Šejků v Čechách), Divadle Maléhry (Peklo, Vepřo, knedlo, zelo), Divadlo Líšeň (Paramisa, Jezevec na borovici, Sny starého dědka), Divadlo v sedm a půl (Nora), Národní divadlo Brno (Rusalka), Jihčeské divadlo v Českých Budějovicích (Rok na vsi)

Televize: Největší z Pierotů (Charles Deburau), Zobani (Cejnar), Expozitura (Technik Jáša), Neviditelní (Vodník)

Film: Stůj nebo se netrefím (Ralf), Největší Čech (Manažer pivovaru Kahan), Čekání na Patrika

Krátký film: Golem a Hilsnerův případ

Reklama: Reklama na Pražskou vodku (Brňák)

Radio: pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem Brno

Bumbalek02 Bumbalek03 Bumbalek04 Bumbalek05 Bumbalek06 Bumbalek07 Bumbalek08 Bumbalek09 Bumbalek10 Bumbalek01 Bumbalek11 Bumbalek12 Bumbalek13 Bumbalek14